Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Pragniesz poznać więcej szczegółów o wywozie starych mebli Kraków? Wejdź na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas na pewno świetnie zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnorodnych względów. Żeby nie zajmowały powierzchni domu, z reguły przestawiamy je na poddasze, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Problem jednakże w tym, iż po kilku latach także te schowki robią się tak zapchane, że codzienne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, aby uwolnić się od uzbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często organizujemy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, domu oraz strychu.

Odbiór mebli – poznaj 3 popularne rozwiązania

Odpady takie jak popsute meble, części ram okien, sprzęty elektroniczne czy połamane panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Chcąc je wyrzucić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika samochodu bądź przyczepy. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są z reguły co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona także o legalną utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć świadczą także profesjonalną asystę przy sprzątaniu poddasza, komórki lub całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – powtórne przetworzenie materiału

Jeśli stare meble będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, nie skończą spalone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe i posortowaniu ich wedle surowca, z którego były wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się je wykonuje, polega zwykle na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do wyrobu kolejnych biurek, stołów i regałów.

Kontakt z firmą:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]