Tatuaż włosów czyli mikropigmentacja skóry głowy

Skieruj się w to miejsce po więcej informacji o mikropigmentacji skóry głowy w Krakowie.

Łysienie aktywowane jest licznymi czynnikami i może dotyczyć różnych obszarów ciała. Niemniej jednak jeśli utrata włosów dotyka głowy, czyli miejsca które zawsze jest widoczne i które nie da się prosto ukryć przed spojrzeniem osób postronnych, może to negatywnie wpłynąć na samopoczucie i obniżyć samoocenę.

Co powoduje utratę włosów?Główne przyczyny utraty włosów

Włosy tracimy systematycznie. Codziennie wypada ich średnio 100 sztuk i jest to ilość, do której zwykle nie przywiązujemy większej wagi. Mnóstwo faktorów może jednakże zauważalnie nasilić proces utraty włosów. Utrata włosów może mieć przyczyny medyczne, jak m.in. łysienie androgenowe czy plackowate, jednak jednakowo istotnym czynnikiem jego eskalacji są nasze własne nawyki. Łysienie bywa skutkiem kiepskiego odżywiania się, niepoprawnie albo za często wykonanych zabiegów rozjaśniania i farbowania włosów, a także nieodpowiednia ich pielęgnacja. Ogromny wpływ na włosy ma też napięcie, jaki odczuwamy z przeróżnych przyczyn. Stres powoduje wypadanie włosów na tle nerwowym, a w skrajnych przypadkach doprowadza wręcz do tego, iż osoba nieświadomie sama wyrywa włosy z głowy albo z brody i w rezultacie trwale uszkadza ich mieszki.

„Tatuaż” głowy ukrywa efekty utraty włosów

Przeszczep umożliwia rekonstrukcję włosów po całkowitym ich wypadnięciu, a także leczenie przerzedzonych włosów. Ten zabieg niestety łączy się z dość wysokimi kosztami i nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Istnieje natomiast inne rozwiązanie – „tatuaż” włosów, który z biegiem lat zyskuje coraz większe uznanie. Mikropigmentacja medyczna ukrywa ubytki we włosach poprzez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry barwnika, który imituje lekko odrośnięte włosy. W ten sposób przy przerzedzonych włosach uzyskuje się efekt gęstszej fryzury, z kolei na całkiem łysej skórze głowy – efekt krótko zgolonej fryzury. Fakt, iż skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest w zasadzie niezauważalny i można to wykryć tylko po dotknięciu skóry. Warto podkreślić, iż mikropigmentacja to nie zabieg leczniczy i nie doprowadzi do pojawienia się zdrowych włosów. Natomiast pigment z powodu regeneracji skóry sukcesywnie zanika i zwykle po 12 miesiącach nieodzowne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Kontakt z firmą:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]