Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

Poznaj więcej szczegółów o cateringu świątecznym w Krakowie na lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Boże Narodzenie to czas, który spędza się z reguły wraz z rodziną, jednak imprezy świąteczne urządzane są także w firmach. W wielu przypadkach pracownicy firmy organizują je sami, osobiście przygotowując bożonarodzeniowe potrawy, jednakże w ogromnych zakładach pracy ten model działania raczej sprawdza. Aby zatem ułatwić sobie kwestię planowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, zarówno tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Rodzime świąteczne smakołyki – co oferuje catering świąteczny?

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinny stać rodzime świąteczne smakołyki. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupki filet z pstrąga albo karpia, jak również zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie również zupa rybna. Nie powinno zabraknąć też pierogów z kapustą i grzybami, które zazwyczaj podawane są wespół z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez przekąsek na chłodno, między innymi bez sałatki warzywnej albo ryby po grecku. Warto też zadbać o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny polecamy puszysty sernik, makowiec bądź kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – skonsultuj menu z zatrudnionymi menu

Za planowanie bożonarodzeniowego spotkania w firmie powinno się wziąć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć dzień wydarzenia i porównać go z planem urlopów zatrudnionych. Pozwala to precyzyjniej oszacować potencjalną liczbę gości imprezy, a ostatecznie ułatwi zamówienie optymalną liczbę porcji. Zalecamy porozmawiać z załogą o menu i wespół wybrać te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest także to, aby dowiedzieć się czy ktokolwiek z zatrudnionych ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które znajdują się w cieście, czy też są w ekipie firmy osoby, które nie jadają mięsa oraz ryb. Dla tych osób trzeba zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, ale nie powinno się zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Kontakt z firmą:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]