Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

drukowanie 3D, druk 3D na zamówienie

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wydrukowanego w technologii SLS,SLA, DMLS, FDM, oraz PolyJet, może skorzystać z tej usługi zakładając, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja kosztów do jakości, a także opcja wykorzystywania materiałów w szerokiej palecie barw. W toku druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania prototypów. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i druk wyrazistych konturów, gładkiej powierzchni, bardzo wąskich elementów oraz detali.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne atuty tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia precyzję kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]