Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Skorzystaj z wiedzy specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach okazuje się często powodem niemałych kłopotów. Niewielkie podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na etat, a ich szefowie często nie są gotowi prawidłowo zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. księgowości

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet firmy profesjonalistom od księgowości, zyskamy pewność, iż możliwe kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy i pieniędzy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również nadmienić o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Dziś nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez e-mail.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się tylko jego cennikiem – podejrzanie niskie koszty usług z reguły zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego pracownicy zdobyli wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Kontakt z firmą:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]