Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Chcesz zamówić panele drewniane podłogowe? Skieruj się tutaj.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie parę chwil, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na suchym gruncie – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj paneli z opakowania – powinieneś poczekać dwie doby, aż ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to startując z kąta pokoju. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później możesz mieć problemy z ich zwrotem. Pamiętaj o temperaturze podłoża, która musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków cieplnych w pomieszczeniu. Należy zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]