Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Potrzebujesz szczegółowych informacji o warsztatach kulinarnych dla dzieci Kraków? Dobrze trafiłeś! Wejdź tutaj.

Dzieci lubią uczestniczyć w kuchni – wybierać i podawać składniki bądź ozdabiać ciasta. Chcesz podsycić fascynację swojego malucha? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czemu warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W trakcie kursu dzieci nie tylko zyskują przydatne umiejętności, ale także uczą się samodzielności i rozwijają swoją pomysłowość. A równocześnie kapitalnie się bawią. Ćwiczenie smacznych przepisów, komponowanie ulubionych smaków i dobieranie oraz mieszanie składników – to wszystko powoduje, iż maluchy z entuzjazmem gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają też reguły, jakie trzeba stosować w kuchni, co w wysokim stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach biorą udział też rodzice, tym samym jest to świetna okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem degustować to, co udało się stworzyć.

Jak wyglądają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny zegarowe. Podczas warsztatów uczestnicy przyrządzają danie główne i deser. Mali uczniowie sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, udekorowanej świeżymi dodatkami pizzy, albo przygotować smaczny makaron na słono lub słodko. W trakcie kursu grupa przygotowuje także wyborną deser – mus z kruchym ciastem i polewą owocową. Nauka powiązana z zabawą to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ulubionych dań daje dzieciakom sporo szczęścia. Nawet najbardziej krnąbrny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do ozdabiania deseru czy przyrządzania idealnej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobre podejście do dzieci.

Kontakt z firmą:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]