Masz problem z pozycją strony w wyszukiwarce? Zleć audyt SEO

Pragniesz poznać więcej szczegółów o audycie SEO? Zajrzyj na https://bit.ly/3299BMM.

Zgodnie z definicją internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt oznacza sprawdzenie spółki, przedsiębiorstwa lub firmy pod kątem różnych czynników, np. finansowych i organizacyjnych, a także analizę perspektyw przyszłego rozwoju. Co, mając na uwadze powyższą definicję, oznacza więc audyt SEO? Jest to skrupulatna analiza strony internetowej, sprawdzająca różne jej elementy, jak metadane, strukturę nagłówków, kod strony, szybkość wczytywania się witryny i wiele mniej i bardziej istotnych aspektów. Oprócz samego zestawienia nieprawidłowości oraz błędów, w rzetelnym audycie SEO powinny być zamieszczone również zalecenia co do rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO sprawdza stronę internetową pod kątem treści na stronie, zgodności ze normami W3C, użyteczności, a także prawidłowości kodu. Co więcej sprawdzane jest także, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, żeby wskazała ona wszystkie błędy na stronie oraz – co najważniejsze – zaleciła działania, które pozwolą je naprawić.

Bezpłatny audyt SEO nie wskaże wszystkich uchybień na stronie

W sieci można znaleźć dużo stron i narzędzi, za pomocą których szybko i bez ponoszenia żadnych kosztów przeprowadza się audyt SEO strony internetowej. Plusy tej opcji? Szybkość oraz cena. Argumenty przeciw? Całe mnóstwo. Dema bądź też darmowe narzędzia z ograniczaną funkcjonalnością, są bardzo niedoskonałe. Jeżeli już odnotują pewne uchybienia na stronie, to zazwyczaj nie wszystkie. Dużo błędów (np. w kodzie) dostrzec można jedynie podczas analizy wykonanej nie przez algorytm, a przez człowieka.

Na płatny audyt SEO wykonywany przez agencję oczekuje się z reguły od kilku dni do blisko miesiąca. Czas na dostarczenie raportu powinien zostać wyznaczony w umowie podpisanej z firmą, która zadeklarowała, iż go przeprowadzi. Taki audyt umożliwia wykrycie wszelkich poważnych problemów obecnych w witrynie. Jeżeli strona była postawiona na platformie pokroju Magento czy Shoper albo na bezpłatnym szablonie, to rzeczy do poprawy może być mnóstwo. Gdy witryna wolno się wczytuje i nie ma właściwie żadnej widoczności na ważne dla klienta frazy, to także są to oznaki, że zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu jest odpowiednim rozwiązaniem.

Audyt SEO – co wykaże, gdy będzie wykonany sumiennie

Sumiennie zrealizowany audyt SEO może obnażyć liczne wady strony, najczęściej:

 • brak bądź źle wykonane połączenie z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console),
 • przyczyny niskiej widoczności witryny na frazy kluczowe,
 • faktyczna liczba zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępnością witryny dla botów wyszukiwarek,
 • poprawność kodu strony,
 • nieprawidłowości w hierarchii nagłówków,
 • słaba jakość treści na stronie,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy w wersji mobilnej strony, np. nieprawidłowe wyświetlanie się jakiś elementów,
 • brak albo niekompletna wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość ładowania się witryny w wersji na komputer i na urządzenia mobilne

.

Kontakt z firmą:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]