Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Więcej szczegółów o malware WP.

WordPress stał się w minionych latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów oraz stron działających z jego zastosowaniem szacuje się w tym momencie na miliony. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony postawione na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, niezbędne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie malware ze strony www?

Logowanie na witrynę jest niemożliwe? Informacje zostały zmienione nie przez Ciebie? Na witrynie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może strona rozsyła wiadomości-śmieci? To raptem kilka z możliwych oznak wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach konieczne jest ekspresowe działanie, żeby znaleźć powód infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich najlepiej powierzyć fachowcom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie infekcji ze strony www – drobiazgowy przegląd baz danych i plików strony

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych prowadzą drobiazgowy przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują kod użytych na stronie szablonów i wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, obniżające zagrożenie następnych ataków. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie było powodem dodania strony do listy zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci mogą podjąć także wymagane czynności w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezmiernie ważne, gdyż naprawa wszelkich skutków infekcji nie daje pewności, iż taki kazus nie przydarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]