Stacja czołowa – telewizja kablowa

Jeśli chcesz zamówić stację czołową, koniecznie sprawdź www.telmor.pl.

Stacja czołowa to moduł, który wykorzystywany jest do rozgałęzienia sygnału telewizji kablowej. To centralny punkt, który skupia specjalistyczne sprzęty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie urządzenia budują razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, z jakich elementów składa się stacja czołowa i gdzie najczęściej jest montowana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i pensjonatach

Stacja czołowa to rozwiązanie wykorzystywane w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w hotelach, pensjonatach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transmituje ona sygnał do poszczególnych telewizorów. Jednym z kluczowych komponentów tworzących stację czołową jest profesjonalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Jej konfiguracja odbywa się przy pomocy specjalnego oprogramowania. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – przetwarzanie zróżnicowanych sygnałów

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub AV. Odbiór analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują awarie w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą większe koszty. Gros komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma także oddzielne sloty USB, dzięki którym można dodać własny content. Komponenty można swobodnie mieszać, uzyskując sprawny system antenowy.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]