Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Szukasz szczegółowych wiadomości o wyprawach? Idealnie trafiłeś! Kliknij tu.

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, imponujące widoki, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, że wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte problemy mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne kierunki podróży

Ogromną popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość miłośników gór nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]