Trekkingi górskie raczej nie dla amatorów

Szukasz aktualnej oferty trekkingów górskich? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Górskie wyprawy mogą przybierać wiele postaci. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak za nieraz olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – skala trudności

Stopień trudności jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści klasyfikują 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Następny stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej oraz przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – np. w Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników ze znakomitą kondycją fizyczną, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, a także nieobawiających się niekomfortowych warunków biwakowania w toku wielodniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W Polsce pasjonaci tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o inne góry Europy, największym uznaniem szczycą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy oraz Karpaty Wschodnie. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]