Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Po więcej szczegółów o Kilimandżaro wycieczka skieruj się tutaj.

Sięganie po górskie szczyty to fantazja dużej części globtroterów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Silnych doznań na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Globtroterów przyciągają w głównej mierze niepowtarzalne widoki, możliwość ujrzenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Uhuru oraz Mawenzi – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwego przygotowania – ze względu na dużą wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny charakteryzować się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez blisko 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym musimy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest także zakupić medykamenty przeciw malarii. Przed rozwojem choroby ochroni też stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających insekty, a także zakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]