Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Szukasz pełnej oferty wycieczki w Himalaje? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba nadmienić również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem zmagań zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Przyczyną komplikacji bywa również samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkową zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach albo Karakorum w Karakorum bądź Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, gdyż nierzadko aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]