Jak zadbać o widoczność w sieci? Zleć to agencji SEO

Potrzebujesz skorzystać z usług agencji SEO? Koniecznie odwiedź https://seo4.net.

Przedsiębiorstwa lub administratorzy sklepów internetowych, którzy pragną, żeby pojawiać się na najlepszych pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania, są w stanie to osiągnąć na minimum kilka sposobów. Pierwszy, którego nie polecamy, to próbowanie działań samemu. Nie dysponując rozeznaniem w zakresie SEO i nie monitorując każdego dnia wiadomości o modyfikacjach w algorytmie Google, ciężko postępować rzetelnie i – co najistotniejsze – efektywnie. Kolejna droga to stworzenie etatu dla biegłego SEOwca, jednak nie każda firma się na to decyduje powodu ograniczeń budżetu. Trzeci sposób to zatrudnienie agencji SEO. Wydatki zarezerwowane na takie działania można dopasować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Zaletą zlecania działań agencji SEO jest to, że poza fachowcami od SEO w zatrudnione są tam dodatkowo eksperci od kampanii Google Ads, kodowania, grafiki oraz kreatywnego pisania służący rzeczową pomocą w tych kwestiach.

Zalety doświadczonej agencji SEO

Polskich agencji SEO jest bardzo wiele. Czym kierować się podczas szukania firmy, która poprawi naszą widoczność w SERP? Rekomendujemy postawić na markę, która istnieje na rynku od kilkunastu lat. Liczba agencji SEO, a także tych reklamowych oraz kreatywnych, co roku rośnie, co nie zawsze niesie za sobą należytą jakość usług. Współpracując z firmą, która działa od minimum dekady, można mieć zaufanie, że dysponuje ona sporym doświadczeniem i może bez przeszkód zaprezentować pokaźne portfolio swoich byłych klientów. Na stronach agencji SEO zazwyczaj obecny jest dział „Case study”. Zanim zatwierdzi się umowę należy zapoznać się ze studia takich przypadków, żeby sprawdzić, jakich rezultatów można oczekiwać po danej agencji, a także to jakie problemy udało jej się rozwikłać i dla jakich branż pracowała. Dobra agencja SEO to taka, której działania są przejrzyste: pisze o planach prac na nadchodzące miesiące, jak również dostarcza sprawozdanie ze zrealizowanych działań i ich efekty.

Inny ważki aspekt to spersonalizowana oferta i dostrojenie zakresu prac do charakteru działalności prowadzonej przez zleceniodawcę agencji. Jeżeli agencja SEO na chęć współpracy odpowiada w ciągu 30 minut, a oferta wygląda jak uniwersalny szablon, należy traktować to jak sygnał alarmowy. Po otrzymaniu pytania przedstawiciel dobrej agencji SEO powinien skontaktować się z zainteresowanym klientem, aby dopytać o pomocnicze informacje o firmie, nieodzowne do opracowania dla niej całościowej oferty. Chodzi o dane, których nie można wyszukać tak po prostu w internecie, jak przykładowo informacja o prowadzonych dotychczas działaniach SEO i o istotnych dla klienta produktach bądź usługach, które potrzebuje wypromować.

Rozliczenie za usługi agencji SEO – na jakie oferty uważać

Z nieufnością powinno się potraktować agencje SEO, które oferują umowę z zapłatą za uzyskany efekt. W takim systemie opłata odbywa się dopiero wtedy, kiedy słowa kluczowe dotrą na uzgodnione w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do Top10 bądź do Top5). To wciąż często spotykany model rozliczeń, aczkolwiek niesie ze sobą znaczne niebezpieczeństwo – można bowiem uzyskać natychmiastowe rezultaty przy pomocy naruszania standardów ustalonych przez Google. Codziennie uaktualniany algorytm również nie ułatwia dotrzymania obietnic złożonych klientowi, zatem dobra firma SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych pozycji. Jeśli chodzi o cenę za usługi agencji SEO, to sporadycznie bywa ona stała – z reguły w pierwszych miesiącach po podpisaniu kontraktu konieczne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, aby przeprowadzić skrupulatny audyt SEO, a potem wprowadzać w życie wszystkie przedstawione w nim prace. W późniejszym okresie współpracy, gdy strona zleceniodawcy zostanie już zoptymalizowana, wydatki na prace bywają o wiele mniejsze.

Kontakt z firmą:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]