Wyprawa w Alpy – wycieczka dla aktywnych podróżników

Zajrzyj tutaj, jeżeli interesuje Cię korzystna oferta wycieczki w Alpy Austriackie.

Polscy sympatycy gór, którzy znają już z każdej strony każdy szlak w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach oraz w Sudetach, częstokroć zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje wypraw w inne góry Europy. Liczni z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się parę europejskich państw, m.in. Austrię, Niemcy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, zwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające wierzchołki, o zdobyciu których fantazjują wspinacze z całego świata, to np. Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., jak również inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo albo szczyty grani Grandes Jorasses. Wyróżnia się wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy łączone ze szkoleniami pod okiem instruktowów

Jakie wyprawy w Alpy oferują polscy organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest wiele ciekawych propozycji adresowanych do pasjonatów gór o rozmaitym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już należyte umiejętności narciarskie i mogą pochwalić się wystarczającą wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wypady na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala rozszerzać swoje umiejętności. Tym, kładą nacisk przede wszystkim na aspekcie szkoleniowym, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest nauka podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Bezsporną zaletą tych wycieczek jest to, że odbywają się w małych, najczęściej 7-osobowych grupach, co sprawia, iż każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie pamiętnym doznaniem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania naszych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]