Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą aktywnych wypraw? Nie wahaj się! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Rozróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi lubią wolne dni spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy każdy dzień urlopu pragną zaplanować sobie tak, żeby zrobić coś szczególnego, czego dotychczas nie doznali. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne przygotowują nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – kapitalna szansa, żeby przyswoić sobie dodatkowe kwalifikacje

Wyprawy dla aktywnych to pieczołowicie przygotowane parodniowe wycieczki dla osób, które chciałyby zobaczyć rozmaite zakątki świata i naszej ojczyzny z zupełnie nowej perspektywy. Scenariusz takich podróży jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny urlopowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego leżaka na patio dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to również znakomita sposobność, aby przyswoić sobie przydatne kwalifikacje, ponieważ nierzadko łączy się ze szkoleniami potrzebnymi do poznania mechanizmów przeżycia na danym terenie. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się procedury survivalu, a także tego, jak zachować się w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo podczas zejścia lawiny. Należy także wspomnieć, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest ciężkimi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji między uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wyprawy – gdzie można się wybrać?

Najpopularniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się znakomitą kondycją fizyczną, to głównie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska Etnę, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami malowniczych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez problemu dadzą sobie rade również w trakcie wycieczki do Namibii bądź do Nepalu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]