Czy warto zapisać się na kurs górski?

Jeśli szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących kursu zimowej turystyki wysokogórskiej, skieruj się tutaj.

Góry są niebezpieczne, a jednocześnie są piękne. W zasadzie co parę dni, a szczególnie w okresie, kiedy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u stóp słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego przygotowania wybrały się na wycieczkę szlakiem o znacznej trudności. Dlatego tym, którzy miłują góry wysokie i chcą przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą drogą, by pozyskać niezbędne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu pod okiem specjalistów z każdej z głównych sfer związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, posługiwania się czekanem, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które są konieczne w razie różnych niebezpiecznych wypadków. Szkolenie omawia również reguły odpowiedniego działania podczas lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada kilkunastoletnią praktykę jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niewielkich grupach, które zwykle nie przekraczają 5-6 osób. W rezultacie przyswajanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, aby mogli oni w pełni przyswoić sobie pełną wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]