Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

Sprawdź, gdzie zamówić tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne pełnią niezwykle istotną funkcję na ulicach oraz w nieruchomościach. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, podnosi się także nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy więc gdzie można znaleźć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i komunikują o zagrożeniach

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które ulokowano na nieruchomościach, takich jak wieżowce, obiekty użyteczności publicznej, banki, biura. Sprawiają, że z łatwością odnajdziemy właściwe miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na murach bloków, ponieważ bardzo często możemy je też zauważyć wewnątrz. To bardzo duża podgrupa tabliczek, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale również czysto komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pokoju lub pracownika w ogromnych budynkach – w urzędach przy wejściu wiszą tabliczki z nazwami referatów. Dzięki temu błyskawicznie odnajdziemy np. burmistrza czy wydział komunikacji. Równie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wytwarzane z wytrzymałych komponentów

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez odpowiednie przepisy, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia petentów. Pokazują drzwi bezpieczeństwa, wyodrębniają tzw. palarnie, informują o zasadach korzystania z wind w czasie ewakuacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują także pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne tworzone są z wytrzymałych surowców (np. PCV), niektóre rodzaje świecą w ciemności i są łatwe w montażu.

Kontakt z firmą:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]