Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Więcej w temacie digital painting kurs na digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat próbuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają w głównej mierze z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Wiedząc o tym ogromna grupa młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast stara się poznać popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – ogromna wolność dla artystów

Istnieje dużo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo iż został stworzony jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został podstawowym narzędzie ilustratorów oraz game developerów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak np. Corel Painter, Clip Paint Studio czy GIMP, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające malunki wykonane gwaszem, farbami akwarelowymi bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Kurs malarstwa cyfrowego online – nie tylko nauka podstaw funkcjonowania oprogramowania

W zasadzie nauka digital paintingu przebiega w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze próby można podjąć samemu, niemniej jednak by stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz ważne triki stosowania pędzli, najlepiej zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji programu. Kluczowe jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą kursu.

Kontakt z firmą:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]