Wisiorki srebrne – duży wybór

Srebrne wisiorki zamówisz na wisiorki.srebrne.net.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Metal ten nie najlepiej znosi również styczność z wilgocią i wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo wrzucić do plastikowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej użyć letniej wody z solą – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z miękkich szmatek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.