Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Dowiedz się więcej o biżuterii z cyrkoniami.

Podczas procesu tworzenia biżuterii popularnie wykorzystuje się najpiękniejsze kamienie szlachetne. Są one estetycznym dodatkiem, a równocześnie są jednym z podstawowych aspektów wpływających na wartość tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest dość wąskie grono klientów mogących pochwalić się najlepszymi klejnotami wśród swoich ozdób. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co to są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie jubilerskie nie występujące naturalnie w przyrodzie są wytwarzane całkowicie syntetycznie. Z powodu zbliżonych cech oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Przeważnie cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające inne minerały mogą przybierać wszystkie odcienie lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli gdzie spotyka się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie swoje miejsce jako ozdoby w jubilerstwie, posiadają one naturalnie również inne przeznaczenia. Przykładowo, wykorzystuje się je w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, dzięki posiadanym właściwościom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas najbardziej popularna postać cyrkonii, czyli biżuteria, zamówić ją można na przykład przez internet.