Srebrna biżuteria z ametystami

Kup biżuterię z ametystami.

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Korei, Mozambiku, Madagaskarze i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym zestawieniu wygląda szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.