Naszyjniki z kamieniami naturalnymi i sztucznymi

Zobacz, gdzie kupić naszyjniki z kamieniami.

Są wśród nich prawdziwe kamienie oraz ich syntetyczne zamienniki. Potrafią przybierać rozmaite kolory – od brązu, przez róż, aż po błękit. Jedne należy zakładać do wieczorowych strojów, inne doskonale będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od wieków cieszą się wielkim zainteresowaniem – zmieniają się realia i mody, jednak wciąż je często zakładamy, a niektóre z nich są bezcennymi rodzinnymi pamiątkami. Warto zatem napisać kilka słów na temat tego, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak później się o nie troszczyć, by posłużyły dostatecznie długo.

Naszyjniki z kamieniami – który typ?

Rozmaitość kamieni wykorzystywanych do produkcji naszyjników jest wielka – oprócz topazów, turkusu czy szmaragdu, dostępne są wśród nich także kamienie produkowane syntetycznie. Najpopularniejsze to z całą pewnością cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo tanie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami syntetycznymi doskonale wyglądają przy kreacjach tak zwykłych, jak i eleganckich.

Jak dbać o naszyjniki z kamieniami?

Kamienie szlachetne są zazwyczaj bardzo wrażliwe na zarysowania – przy złym użytkowaniu nietrudno więc je zepsuć. W jaki sposób tego uniknąć? Przede wszystkim – zdejmując je zawsze, kiedy zachodzi prawdopodobieństwo ich uszkodzenia – podczas mycia, przy porządkach czy pracach manualnych. Wystrzegajmy się również zakładania paru naszyjników z kamieniami na raz – zachodzi ryzyko, iż będą się uderzały i przez to uszkodzić.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]