Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Jeśli chcesz kupić kolczyki z kamieniami, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez minerałów naturalnych, to trudno stworzyć bez nich eleganckie kolczyki lub wisiorki. Kamienie są w stanie zupełnie odmienić wizualne walory biżuterii – inny charakter mają bowiem ozdoby z kryształami, inny z kolei te ozdobione bursztynem. Które pierścionki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużą popularnością? Jakie kamienie stosowane przez złotników są prawdziwe, a które okazują się syntetycznymi wyrobami? To potrafi zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie znają się na wyrobie biżuterii.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Warto nadmienić, że duża część surowców stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wymienić cyrkonie, które wytwarzane są z wapnia oraz cyrkonu, a rozmaite kolory zawdzięczają takimi dodatkom, jak cer lub kobalt. Poza nimi, kamieniami syntetycznymi są też kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy dużo częściej wykorzystują jednak minerały naturalne. Najczęstsze to niewątpliwie topazy, które mogą mieć barwy od szarych do różowych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są też z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj zwiększa koszty zakupu tego rodzaju kolczyków. Dobrze przy tej okazji zdać sobie sprawę, iż są to egzemplarze znacznie bardziej oryginalne, niż te zdobione syntetycznymi materiałami.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]