Kolczyki kwiatuszki i inne motywy roślinne

Tu kupisz kolczyki kwiatuszki.

Kwiaty i ogółem świat roślin od wieków stanowią jeden z najważniejszych motywów używanych przez jubilerów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Pośród najważniejszych wspomnieć należy z całą pewnością znaczne zróżnicowanie tego typu wzorów, które sprawia, iż biżuterię z kwiatami noszą zarówno przez dzieci, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć też o atrakcyjnym wyglądzie, którym częstokroć charakteryzują się kolczyki kwiatki oraz inna biżuteria wykorzystująca wzory roślinne – ta wszak znakomicie pasuje zarówno do gustownych, wieczorowych kreacji, jak i stylizacji noszonych na co dzień. Jak więc wybierać kolczyki kwiatki, aby ładnie wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – prawidłowo dobierz je do danej okazji

Kolczyki kwiatki mogą być naprawdę błyskotliwym dopełnieniem każdej kreacji – często stają się nawet najważniejszym jej akcentem. Żeby tak się jednak stało, należy je dobrze dopasować do konkretnej stylizacji. Jeśli chodzi o stroje wieczorowe albo te przeznaczone na oficjalne spotkania, najodpowiedniejszym wyborem do nich są na pewno kolczyki kwiatuszki inkrustowane kamieniami szlachetnymi bądź kryształkami. Przy mniej formalnych, powszednich stylizacjach lepiej zaś będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na sposób ich zapięcia – kolczyki z motywami florystycznymi w większości wypadków mają sztyfty. Osobną grupę stanowią kolczyki tworzone z dotychczas sporadycznie stosowanych w branży jubilerskiej surowców, jak na przykład żywica epoksydowa, ceramika czy drewno.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Inne motywy inspirowane roślinami

Pozostając nadal w temacie kolczyków kwiatuszków, trzeba zaznaczyć, że kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który zaskarbił sobie uznanie złotników. Sporym popytem cieszą się też wzory inspirowane kształtem liści i pnączy. Nieco mniej rozpowszechnione – aczkolwiek możemy natknąć się na nie w sklepach – to kolczyki inspirowane kształtem owoców lub pełnych roślinnych sylwetek.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]