Garść porad na temat kolczyków

kolczyki, kolczyki srebrne

Kupując kolczyki powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, to jak się prezentują oraz materiał wykonania, ale również na zapięcie. Oto krótka lista najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie daje duża wygodę noszenia i nierzadko jest używane w biżuterii art deco. Minusem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Równie popularny jak klasyczny bigiel, jednakże łatwiej go założyć, ze względu na rozchylany zatrzask z tyłu. Na co dzień używa się ich przy kosztowniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu latem, kiedy nie nakładamy szali, czapeczek oraz ubrań z postawnym kołnierzem.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przebijać uszu. Obecnie stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku drobnych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, najczęściej złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]