Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Jeśli chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków, odwiedź tę stronę.

Kiedy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta wymarzony przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto oraz diamenty

Sprezentowanie kobiecie pierścionka to nader stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od tego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła prowadząca wprost do serca. Ogólnie uważa się, iż obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Z początku wytwarzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni chcieli zademonstrować swoje całkowite zaufanie do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, aczkolwiek surowce te tak naprawdę powszechnie wykorzystuje się do ich tworzenia dopiero od kilku wieków, natomiast znaczący wzrost ich popularności można spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek z pokaźnym diamentem, jednakże potencjał swobodnego zestawiania rozmaitych metali i kamieni jest szeroki. Nie licząc diamentów stosuje się tanzanit, rubin czy szmaragd. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, a nawet drewno, niemniej jednak w dalszym ciągu na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, żółtego i różowego).
Ile musi kosztować pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przekonanie, iż narzeczony winien zapłacić na niego co najmniej 2 miesięczne pensje. Cena zakupu zależna jest od kilku elementów: wykorzystanego kamienia, liczby karatów, designu czy surowca, wobec tego każdy kupi ładny, oryginalny pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem uczucia i zaangażowania, zatem jego cena nie ma dużego znaczenia. Ważne jest to, czy przypadnie do gustu naszej narzeczonej.

Kontakt z firmą:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]