Zalety i właściwości blach dachowych

Dowiedz się, gdzie kupić blachodachówkę.

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Rzecz jasna duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę mocne.

Blachodachówki – charakterystyka oraz zalety

Blacha dachowa wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane powłoki lakiernicze są także odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż zachowują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. By jednakże cieszyć się tymi walorami, blachodachówkę trzeba nabywać w wypróbowanych punktach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy stawianiu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Kontakt z firmą:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08