Dowiedz się więcej o aparacie do masażu uciskowego na https://carepump.pl.
Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawa obiegu limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca ucisku.
Urządzenie do masażu uciskowego – pobudzenie przepływu limfy
W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej stosują maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór urządzenie uciska kończynę, stymulując tym samym cyrkulację limfy. Istnieje dużo zaleceń do wypróbowania masażu limfatycznego. To m.in. obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się też bardzo popularna w świecie sportu, przede wszystkim jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.
CarePump – domowe aparaty do masażu uciskowego
Szerokie możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby cyklicznie korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za sprawą nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, zatem bez trudu można spakować je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.
Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi choroba nowotworowa i niewydolność serca, które trzeba uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]