Świeczniki solne – właściwości lecznicze

Świeczniki solne sklep - odwiedź tę nietuzinkową witrynę.

Lampy solne już od dziesięcioleci goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Ale czy jesteś przekonany, iż pokrewne właściwości posiadają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach oraz kolorach i sprawdzają się świetnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta fenomenalna sól charakteryzuje się różowym kolorem, jaki dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest nietuzinkowy, czyli ma osobisty charakter.

Reguła działania świeczników solnych

Świeczniki solne stanowią piękny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy przyjemną atmosferę, idealną do relaksu lub romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, iż poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak pył, mikroorganizmy lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Właściwości zdrowotne świeczników solnych

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują także, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta czy gabinet. Warto jednak pamiętać, aby korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Kontakt z firmą:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]