Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Zobacz, gdzie kupić profesjonalne mopy do mycia podłóg, wejdź na verdeavis.pl.

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o sporą powierzchnię bądź nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłóg?

Czym wyróżniają się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Należy również pamiętać, iż twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie.

Wiadro i mocny trzonek – istotne akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć posadzki. Praktycznie jednakowo ważne są też akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być proporcjonalna do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza mycie podłóg. W trakcie sprzątanie ogromnych powierzchni polecamy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]