Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Zobacz, gdzie zamówić orynnowanie dachu, wejdź na https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy wiele modułów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak zakładanie rynien. Co w związku z tym powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie części wchodzą w jego skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu lub pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny plastikowe, PCV czy metalowe – które wybrać?

W asortymencie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wykonane z kilku materiałów – m. in z metalu bądź PCV. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku i tego, w jakim stopniu jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania trzeba zatem przedyskutować z ekspertem.

Kontakt z firmą:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08