Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Dalsze informacje o nowoczesnych okiennicach.

Urządzając pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. W większości wypadków wybiera się tradycyjne rozwiązanie, to znaczy firany oraz zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Shuttersy – nowinka w europejskim budownictwie

Najważniejszym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, a więc można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu mieszkańców. Producenci wytwarzają je z drewna, PCV, jak również z płyt pilśniowych. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się z reguły na oknach, jednak rewelacyjnie sprawdzą się także na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszym budownictwie widuje się jeszcze dość rzadko, ale większość z nas na pewno przyjrzała się im na ekranie telewizora bądź w kinie, gdyż tego rodzaju okiennice są często stosowane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w RPA i w Australii.

Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie wyglądają, mają one także przydatne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie regulować użycie energii słonecznej: latem powstrzymywać gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a zimą – utrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niezwykle szykowny wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości domu. Wypada także zaakcentować, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez stosowania łańcuszków, co właściciele psotliwych zwierząt czy rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące sznurki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]