Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

lampy solne, lampa solna

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wypraw po Europie, a nieraz kupujemy tak po prostu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to rzeczy funkcjonalne – z reguły to po prostu ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przeważnie lampy, ale też inne przybory.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większego problemu dopasujemy je do aranżacji domu, bo są dostępne w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne niczym linie papilarne, jako że nie ma brył soli o jednakowych kształtach ani siatce krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem tych lamp, nadają im regularne kształty, przykładowo sześcianu lub piramidy.

Co jest powodem popularności lamp solnych?

Dużo ludzi wierzy, że lampy solne mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania jonów ujemnych, równoważących te produkowane przez wszędobylska elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki emitują te lampy, jest subtelny i kojący, zatem zaleca się stosowanie ich jednostkom cierpiącym na stres lub brak snu, bowiem z ich pomocą można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Robi się z nich także pojemniki na drobiazgi i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli stosuje się w gastronomii i aranżacji mieszkań.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]