Jakie zastosowanie soli himalajskiej?

Dowiedz się, gdzie zamówić sól himalajską różową.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy wiesz jednak, iż ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się pięknym różowym kolorem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To oczywiście nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak oraz kolor.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt rozmaitych minerałów i elementów śladowych, co powoduje, że jest o wiele bardziej pożywna aniżeli tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy sugerują, iż sól himalajska może wspierać trawienie poprzez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Jakie zastosowanie ma sól himalajska?

Okazuje się, iż sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze zastosowanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając cennych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Produkcji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight stanowią śliczny element ozdobny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i duże zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Kontakt z firmą:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]