Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Znajdź 3D drukarkę.

W ofercie firmy CadXpert znajdują się tylko drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania oraz maszyny. Ocenia się, iż stosując drukarki 3D oraz pozostałe urządzenia Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas na nią przeznaczony prawie o 90 procent. Nadrzędne założenia pracy specjalistów marki Stratasys to zapewnianie wysokiej klasy usług i produktów, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Drugim liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, działające w autorskiej, innowacyjnej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest rodzajem technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną budową i prostą obsługą. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, jak również precyzyjnym odzwierciedleniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, w związku z tym można wydrukować tożsame prototypy, do czego dąży się głównie w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie wykorzystywane w przeróżnych sektorach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Uzyskany wydruk jest trwały oraz precyzyjny, a w toku procesu wydruku nie zdarza się przesunięcia warstw oraz nie występują wypaczenia.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]