Jak zwiększyć pakowność auta? Zamontuj belki dachowe!

Dowiedz się więcej o bagażniku na relingi na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie urlopu sprzęty. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić w szczególności rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale też nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem ma opływowy kształt. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem rowery, SUPy czy narty. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Kontakt z firmą:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]