Funkcje drewnianych listw podłogowych

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz listwy podłogowe.

Wydają się mało ważnym detalem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz chronią najniższą część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, żeby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i doskonale komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]