Do czego wykorzystuje się kontenery stalowe?

Dowiedz się, gdzie kupić kontener na odpady, wejdź na ekombud.pl.

Nie wszystkie śmieci mogą być wyrzucane do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które powstają podczas wszelkiego typu remontów i prac budowlanych, a także odpadów przemysłowych. Muszą one zostać przetransportowane do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane recyklingowi zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć trudności powiązane z przechowywaniem i przewozem śmieci. Aby ich uniknąć, należy zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – rodzaje

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do składowania i transportu gruzu, opakowań, starych mebli i pokrewnych odpadów. Poza tym w użyciu są też kontenery uszczelniane, które wspaniale zdają egzamin przy wywozie nieczystości ciekłych i półpłynnych (między innymi tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są także wymagane w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak trociny, wióry metalowe bądź granulaty. Proces ich załadunku usprawnia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najmniej problematyczne do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla których podmiotów?

Odbiorcami usług producentów kontenerów stalowych są różne firmy. Wśród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające i parające się opróżnianiem piwnic i strychów, jak również różnego typu zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się firmy oferujące usługi wywozu gruzu i odpadów wielkogabarytowych. Odnajmują je one swoim klientom, a po zapełnieniu transportują do miejsca legalnego ich magazynowania bądź utylizacji.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]