Antena SAT – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Chcesz kupić antenę satelitarną? Wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Zdecydowana część z nas posiada w swoim miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący serial bądź talk-show telewizyjny. By odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie specjalnej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą dzisiaj zakupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – co to naprawdę jest?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która zwyczajowo określana jest mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można w związku z tym odbierać nadal nadzwyczaj popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u niektórych widzów z kablówką. Powodem jest to, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można parę rodzajów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe i panelowe. Anteny tego rodzaju cechują się określonymi cechami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Obecnie na ogół konsumenci stosują jednak modele, których średnica wynosi od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia zrobione są tak, by nie niszczały w efekcie działania złych warunków pogodowych. Dzięki temu deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Dobrej jakości antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest potrzebne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem potrzebnym do tego, aby bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba też posiadać specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Konieczny jest też konwerter (dwupasmowy albo działający na osobnym paśmie), kabel antenowy i odbiornik satelitarny.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]