Antena DVB T – co brać pod uwagę podczas kupna

Więcej o antenie DVB T.

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zainwestować też we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj należy się decydować?

Wybór anten DVB-T jest dziś wyjątkowo duży. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się również niezwykłą odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Bardzo duży wybór anten tego rodzaju sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zakupić. Należy wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]