Akcesoria motocyklowe – funkcjonalne i poprawiające wygląd jednośladu

Jeśli szukasz akcesoriów motocyklowych, skieruj się tu.

Przemieszczanie się jednośladem to radość sama w sobie. Istnieją sposoby na to, żeby jazda na motocyklu dawała o wiele więcej uciechy, a przy tym była dużo bardziej komfortowa oraz bezpieczniejsza. Umożliwią to specjalne akcesoria, w które motocykliści powinni wyposażyć swój motor. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest ogromny i znajdą się tu produkty, w których kluczowa jest ergonomiczność, jak i gadżety, które wpływają na prezencję motocykla. Opisujemy kilka najciekawszych i szczególnie przydatnych.

Akcesoria motocyklowe. Jak osłonić się przed mocnym pędem powietrza?

Im szybciej się poruszamy, tym większy oraz silniejszy strumień powietrza jest kierowany w stronę twarzy motocyklisty. Wiąże się to wieloma niewygodami. Silny podmuch wiatru sprawia, że szybciej czujemy zimno. Rozpędzone powietrze natęża również poziom hałasu docierający do motocyklisty oraz sprawia, iż na przesłonie kasku roztrzaskują się owady, co znacznie obniża widoczność. Można tymczasem zapobiec podobnym problemom instalując owiewkę, która skieruje pęd powietrza w górę.

Popularne akcesoria motocyklowe – specjalny uchwyt dla pasażera i crash pady

Crash pady oraz tank pady

Jazda motocyklem niestety jest nierozłącznie powiązana z groźbą wypadku. Rozważny oraz spokojny styl prowadzenia jednośladu w znacznym stopniu redukuje to ryzyko, jednakże nie usuwa go całkowicie. Poza ochroną samego prowadzącego, trzeba zatroszczyć się też o osłonę motocykla. W tym pomogą crash pady oraz tank pady, czyli małe moduły, które można montować na różnych elementach motoru (np. do tylnej i przedniej osi bądź na zbiorniku paliwa). Zbierają one sporą część energii w czasie upadku, a równocześnie chronią powierzchnię lakieru przed potencjalnym zarysowaniem.

Przydatny uchwyt dla pasażera

Motocykliści chętnie podwożący pasażerów muszą zadbać o ich wygodę i bezpieczeństwo. W tym przypadku niezastąpiony jest specjalny uchwyt dla pasażera, który zapewni mu lepszą równowagę.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]