Akcesoria dla numizmatyków – klasery na monety

Dowiedz się, gdzie zamówić klasery na monety, wejdź na https://bit.ly/3wlkJSZ.

Zbieranie banknotów oraz monet to nie tylko radość z poszukiwania i zakupu kolejnych eksponatów, ale również poczucie satysfakcji z ich oglądania i katalogowania. Kupione numizmaty winny więc znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania albumach i klaserach, za sprawą których wygodnie będzie można je oglądać, a jednocześnie zabezpieczy się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Albumy na monety – w dalszym ciągu najbardziej popularne wśród kolekcjonerów

Pasjonaci numizmatów mają obszerny wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, jednak najpopularniejsze wciąż pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Przede wszystkim dlatego, że umożliwiają klasyfikację monet jednego typu. Warto pamiętać, iż wiele albumów na monety nie posiada fabrycznie zamocowanych kart i należy kupić je oddzielnie dobierając je do rozmiaru zbieranych banknotów lub monet. Swoboda wypinania i wpinania stron jest dużym ułatwieniem przy porządkowaniu okazów zgodnie z osobistym uznaniem – można przenosić je między klaserami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych eksponatów, co redukuje ryzyko rozdarcia banknotów czy zarysowania numizmatów. Oprócz tego, posiadając malutką kolekcję, w jednym albumie można przechowywać monety o różnorodnych rozmiarach, należy tylko kupić karty z odpowiednimi dla nich przedziałami. Kolejną zaletą klaserów na monety jest to, że częstokroć wyglądają jak albumy z fotografiami rodzinnymi czy książki, przez co bez trudu schowamy je na półce przez spojrzeniem ewentualnego złodzieja.

Czy w klaserze numizmatycznym można trzymać dowolny typ numizmatów?

Profesjonaliści rekomendują, by w plastikowych kartach albumów trzymać powszechniejsze numizmaty, które nie mają stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje monecie kompletnej ochrony przed oddziaływaniem powietrza oraz wilgoci. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie bądź te wybite z ze złota i srebra warto wpierw zabezpieczyć przez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można potem trzymać w klaserze, jako że szereg producentów ma w ofercie karty do albumów, które bez problemu mieszczą w sobie monety w usztywnionych, papierowych holderach bądź w kapslach.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]