Ułatwienia dla firm – o mass collect

Co to jest mass collect?

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin ta opcja?

Działanie mass collect jest de facto niezwykle proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się zarazem jego ID. Takie rozwiązanie zdaje egzamin tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora grupa klientów, czyli przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszystkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do wykonania wpłaty (tradycyjny przelew, przelew z karty czy też przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem należności niż podczas księgowania manualnego, a przy tym wyeliminowaniem możliwych pomyłek, jakie mogą przydarzyć się w trakcie tego procesu.

Bieżące monitorowanie spływu należności – zalety usługi mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie dostępne w większości banków (posiadają ją m.in. BNP Paribas i Bank Pekao) wypada rozważyć jego wykorzystanie w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc rozlicza mniej niż setki faktur. Zastosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a zatem kontrolowanie na bieżąco spływu należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]