Kliknij tu po więcej szczegółów o srebro sztabki.
Powszechnie uważa się, że inwestycja w kruszce jest trafną strategią lokowania oszczędności, która z czasem przynosi wymierny profit. Najpopularniejszym aktualnie kruszcem inwestycyjnym jest oczywiście złoto, jakkolwiek w ostatnim czasie srebro nie jest już postrzegane jedynie jako metal przemysłowy i powróciło do łask coraz większej grupy osób, zarówno tych z pokaźnym, jak i mniejszym portfelem.
Srebro w sztabkach – czy to dochodowa inwestycja?
Srebro występuje w naturze 17 razy częściej niż złoto, wypada jednak zaakcentować, że jego cena rynkowa w relacji do ceny złota nie odpowiada tej proporcji ilościowej i zawsze jest wyraźnie niższa. Kupno srebra jest jednak dobrą propozycją dla inwestorów, którzy pragną urozmaicić swój portfel, a którzy nie posiadają środków umożliwiających nabycie sporych zasobów złota. Należy jednak wiedzieć, iż z powodu swoich cechy, srebro jest w szerokim zakresie stosowane w różnych branżach przemysłu co skutkuje tym, iż jego cena jest bardziej wrażliwa na problemy pojawiające się na rynku światowym. Łatwo to skądinąd zobaczyć studiując wykres jego ceny z minionych 25-30 lat. Z tego też powodu inwestycja środków w srebro obarczona jest większym ryzykiem niepowodzenia, tym samym rekomendowana jest inwestorom rozeznanym w prognozowanej i aktualnej sytuacji na rynku metali szlachetnych. Niemniej jednak przewidywać, iż popyt na srebro w dalszym ciągu będzie wyglądał podobnie, a wraz z prężnym rozkwitem medycyny, elektroniki i fotowoltaiki, w których srebro jest szeroko stosowane, a także nieprzerwanej popularności srebrnej biżuterii, niewykluczone, że jego cena będzie z roku na rok rosnąć.
Sztabki srebra – zamawiać duże czy małe
Tak ja złoto, srebro w sztabkach odlewane jest w kilku wagach, co pomaga skonstruowanie portfela, pozwalającego odsprzedaż zależnie od potrzeb mniejszych bądź większych jego ilości. Te najdrobniejsze, a tym samym także w zasięgu finansowym statystycznego Polaka, to sztabki o ciężarze 1 uncji trojańskiej(31,1 g) oraz 50 g i 100 g. Rzecz jasna, jeżeli zamówimy sztabkę o wyższym ciężarze, tak naprawdę zapłacimy za srebro taniej, należy jednak pamiętać, że nie można podzielić sztabki i w razie chęci jej odsprzedaży trzeba znaleźć kupca, który odkupi ją w całości. Zatem jeśli sztabki srebra mają służyć również jako zabezpieczenie finansowe na “czarną godzinę”, lepiej rozważyć nabycie sztabek w kilku ciężarach, żeby mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle srebra, ile istotnie musimy. Drugą opcją jest też inwestycja w względnie droższy srebrny combibar, to znaczy złączone sztabki srebra o wadze 1 g, które daje się łatwo rozdzielić. Wadą kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego sprzedaż oraz nabycie obarczone są 23% stawką VAT.
Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]