Kredyt obrotowy – co to takiego?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowoczesnych urządzeń i maszyn. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować z własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników oferują w chwili obecnej nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z większymi kosztami albo zawierają nierentowne dla klienta zapisy, więc nie rekomendujemy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To także dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również firmy. Kredyt tego rodzaju można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dopasowany do potrzeb i wymagań prowadzonej przez nas firmy. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy rolnikom snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność albo regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.