Co warto wiedzieć dolarze i gdzie znaleźć jego aktualny kurs?

Jeżeli interesujesz się kursem dolara w kantorach, koniecznie zajrzyj tu.

Jeszcze 40 lat temu każdy chciał mieć choć kilka banknotów dolarowych, ażeby wstąpić na zakupy do Pewexu. Z kolei dziesięć lat później gromadzenie oszczędności w amerykańskiej walucie stanowiło oznakę powodzenia w życiu zawodowym. Współcześnie pokaźna grupa internautów robi codziennie zakupy za dolary, korzystając po prostu z powszechnej globalizacji oraz możliwości międzynarodowej wysyłki paczek z dużych światowych portali zakupowych. Nic zatem dziwnego, iż dolar stał się walutą, która nie budzi już sentymentu, a nabyć go da się również bez wychodzenia z domu, bo od wielu lat w naszym kraju działają kantory online, które wymieniają dolary na złotówki po często bardziej opłacalnym kursie niż w instytucjach bankowych.

Co trzeba wiedzieć o dolarze amerykańskim?

Określenie „dolar” pochodzi od słowa “talar”. Tak nazywano monety z Czech o wadze 1 uncji srebra. I w rzeczy samej na początku środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych Ameryki były monety. Pierwsze banknoty dolarowe, które w początkowym okresie miały ogromną grupę przeciwników, pojawiły się w obiegu dopiero w szóstej dekadzie XIX w. remedium na kryzys z brakiem monet. Interesujące jest to, że banknoty dolarowe nie są drukowane na papierze, a na mieszance włókien bawełny (ok 75%) i lnu (ok 25%) z dodatkiem kilku innych ingredientów, które pozostają utajnione. Nie oznacza to jednak, iż amerykańskie banknoty są bardziej wytrzymałe – ocenia się, że małe nominały funkcjonują w obiegu maksymalnie do 5 lat, natomiast banknoty z nominałem 100$ – do 18 lat. Zniszczone banknoty są rozdrabniane, a uformowany z nich surowiec jest sprzedawany firmom, które produkują z nich materiały budowlane. Amerykańskie monety krążą w obiegu blisko 3 dekady, jednak są one też zazwyczaj gubione, a częstokroć po prostu wyrzucane. Według analiz tak kończą rokrocznie prawie 62 miliony dolarów w bilonie.

Kurs dolara – jego notowania sprawdzisz na stronie kantoru

Dolar to nazwa kilku walut jednak nie ma co zaprzeczać, że kiedy mówimy “dolar” to myślimy o dolarze amerykańskim, który jeszcze w poprzednim wieku był najsilniejszą walutą na świecie, a dopiero w ostatnich latach pomału słabł. Niemniej jednak wymiana dolara w dalszym ciągu stanowi pokaźny wycinek obrotów na rynku Forex. Osoby zainteresowane bieżącym kursem dolara amerykańskiego mogą w każdej chwili sprawdzić jego cenę m.in. na stronach kantorów online, w których kurs walut aktualizowany jest co kilka chwil. W dodatku, można tam przeanalizować historyczne dane dotyczące kursu dolara oraz zestawić jego cenę z bieżącymi kursami popularnych światowych walut.

Kontakt z firmą:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]