Wykryto u Ciebie stożek rogówki? Możesz to leczyć!

Potrzebujesz więcej informacji o leczeniu stożka rogówki Kraków? Skieruj się na voigtklinikaoka.pl

Keratoconus, inaczej stożek rogówki, to dolegliwość, która w znacznym stopniu ogranicza normalną aktywność – obniża jakość widzenia, a jednocześnie może powodować kolejne choroby oczu. Dzisiejsze kliniki okulistyczne potrafią jednak zaradzić tym problemom. Jak więc powinno przebiegać leczenie stożka rogówki?

Korekta stożka rogówki – na czym polega choroba?

Rogówka to transparentna część oka, która silnie ogniskuje promienie światła. Leży przed tęczówką i posiada wiele nocyceptorów, jest jednakże słabo ukrwiona. W okolicy drugiej i trzeciej dekady życia może ulec deformacji przejawiającej się uwypukleniem i ścieńczeniem w środkowej części. Jest to spowodowane nadwątleniem tkanki, która, wedle niektórych hipotez, robi się podatna na działanie rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność i krótkowzroczność, przez co pacjent widzi kategorycznie gorzej i staje się wrażliwszy na promienie światła. Chorzy uskarżają się również na podrażnienie oczu, w niektórych przypadkach występuje też widzenie podwójne. Keratoconus niejednokrotnie współistnieje z innymi schorzeniami oczu, m.in. zapaleniem spojówek wywołanym przez alergię. Szczęśliwie obecnie możliwe jest efektywne leczenie stożka rogówki. Na początkowym etapie wada jest prostowana z wykorzystaniem soczewek kontaktowych bądź szkieł korekcyjnych, z czasem natomiast potrzebne jest wykonanie zabiegu w klinice okulistycznej.

Leczenie stożka rogówki – zabiegi wszczepienia pierścieni śródrogówkowych i cross linking

Korektę stożka rogówki przeprowadza się za pomocą wielu zabiegów medycznych. Dzisiaj najskuteczniejszym sposobem na poprawę ostrości widzenia jest cross linking oraz wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Nowoczesne kliniki okulistyczne podejmują się również korekty stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. metodę Topoguided. Doskonałe efekty dają procedury korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia korygowanie krótkowzroczności albo astygmatyzmu za pomocą soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą również po kilku miesiącach udać się na zabieg z użyciem lasera, który całkowicie usunie wadę wzroku.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]