W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Jeśli pilnie szukasz specjalistów doświadczonych w zakresie terapii małżeńskiej UK, skieruj się na psychoterapia-uk.pl.

Każde małżeństwo może wpaść w rozmaite problemy. Całe szczęście dzisiaj można się z nimi uporać naprawdę sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez terapeutę posiadającego odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – kiedy może okazać się pomocna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi kłopotami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności mające związek ze zdradą jednego z partnerów, jak również udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w okresie problemów zdrowotnych małżonków czy członków ich rodzin. Jest pomocny w sytuacji, gdy pomiędzy żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomaga również pokonać problemy i zacieśnić związek. Poprawia się komunikacja między partnerami – dzięku czemu ich związek rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć partnerom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale też oferowanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich trudności. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, by efektywnie pokonywać kłopoty w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy przyczyniła się do tego, że dzisiaj bez większych problemów spotkamy polskiego psychologa również na terenie Zjednoczonego Królestwa. Znajomość języka polskiego usprawnia proces terapii i zwiększa komfort pary, która postanowiła postawić na usługi specjalisty. Też na emigracji opłaca się powalczyć o swoje małżeństwo, które nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej partnerstwo może wejść na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Kontakt z firmą:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339